Aktualności

czyli najświeższe informacje

 • post118

  Rozpoczynamy sezon piłkarski 2019/2020

  Ogłaszamy wszystkim naszym aktualnym zawodnikom, a także tym co chcą się do nas jeszcze zapisać-im szybciej tym lepiej, że od 9 września rozpoczynamy treningi piłkarskie. Poszczególne grupy rocznikowe mają treningi w następujące dni:   Zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi mają treningi w poniedziałek i środę o godzinie 16.30-18.00 Zawodnicy z rocznika 2010 mają treningi […]

 • IMG_0365

  WYGRALIŚMY TURNIEJ Błogosławionego Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Przecznie – FOTO

  Nasi najmłodsi wygrali swój pierwszy turniej w życiu. Radość była nie do opisania. Na razie relacja foto.

 • post113

  OBÓZ SPORTOWY – ZAPISY

  Salezjańska Organizacja Sportowa RP w Toruniu, zwana dalej SL SALOS Toruń zaprasza wszystkich chętnych chłopców z roczników 2012-2006, do zapisywania się na organizowany przez nas piłkarski obóz sportowy. Miejsce obozu to Nowa Wieś Przywidzka(na Kaszubach), a precyzyjniej Ośrodek Agro-sportowy połączony z Muzeum Sportu, prowadzony przez Gospodarstwo Sportowe AGROTUR. Jest to bardzo dobry ośrodek z trzema […]

O nas

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej w Toruniu jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem mającym na celu rozwijanie i propagowanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu w zgodności z myślą, słowem i wizją chrześcijańską oraz uwzględnieniem bogactwa salezjańskiej tradycji wychowawczej i sportowej.

Święty Jan Bosko

Nasz patron

Ks. Jan Bosko należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym bądź uprzedzającym.
„Przyrzekłem Bogu, że nawet moje ostatnie tchnienie będzie dla moich ubogich chłopców” – temu przyrzeczeniu Ksiądz Bosko pozostał wierny do końca swego życia. Odszedł do wieczności 31 stycznia 1888 roku w wieku 73 lat. Ostatnie polecenie skierowane tuż przed śmiercią do salezjanów dotyczyło tego, co stanowiło sens i posłanie jego życia: „Waszej trosce polecam wszystkie dzieła, jakie Bóg zechciał mi powierzyć (…); jednakże w sposób szczególny polecam wam troskę o młodzież biedną i opuszczoną, która zawsze stanowiła najdroższą cząstkę mego serca na ziemi”.
Jan Bosco doszedł do całkowitego oddania się młodzieży, często pośród największych trudności, dzięki szczególnej i głębokiej miłości, to jest dzięki owej wewnętrznej mocy, która łączyła w nim nierozerwalnie miłość Boga i miłość bliźniego. W ten sposób potrafił on stworzyć syntezę działalności ewangelicznej i wychowawcze.

Jan Paweł II – list w setną rocznicę śmierci św. Jana Bosco, 31 stycznia 1988 r.

 

jan-bosko